Stále jsme nebyli na 100% spokojeni s odezvou některých oxymetrů, které jsme používali při hypoxickém tréninku a spánku (aklimatizaci). Měření při rychlejších pohybech vypadávalo a ve spánku nebylo jisté, jestli oxymetr vydrží na prstě.
S úspěchem jsme otestovali nový typ, který se nesmeká a měří bez výpadků i při pohybu. Vydrží skoro 2 noci bez nabití ale důrazně doporučujeme oxymetr nabít před každým spánkem.
Konektivita s telefonem pomocí aplikace je bezproblémová, data se stahují vždy po ukončení měření. Po dlouhodobém testu jej zařadíme mezi naše nabízené produkty.
Ukončení testování 31.3.2020. Během testů jsme porovnávali zaznamenávaná data na různých přístrojích (HRV – Heart Rate Variability monitor, USB a bateriový pulzní oxymetr prstový, MOXY). Testy probíhaly v laboratoři #rehordiagnostics, ve fitcentru AZ Fitness Brno, domácím prostředí i v přírodě.
Výsledky z pohledu hodnot jsou částečným zklamáním. Saturace kyslíkem zpravidla odpovídala, místy se objevovala odchylka do cca 5%, která se brzy srovnala. U tepové frekvence to tak bohužel nebylo. Pokud se dostane uživatel do dynamické zátěže a nejde o statické měření, jako je IHT a spaní v kyslíkovém stanu, hodnoty nejsou přesné. Párování a aplikace fungovala bez problémů.
Závěrem lze doporučit oxymetr hlavně pro spaní v hypoxickém prostoru, kdy máte jistotu, že vám senzor oximetru nesklouzne během spánku z prstu. Při sportu ve vyšší nadmořské výšce se dá využít pro měření SpO2 a pro orientační měření tepové frekvence. Většina sportovců ale s daty tepové frekvence dále pracuje a proto doporučujeme měření v hypoxické zátěži doplnit přesnější technologií (chytré hodinky, hrudní pás HRV).